Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zachęcamy do kontaktu. tel.: +48 739 432 304

Łowisko wędkarskie

Zapraszamy wszystkich wędkarzy do połowu na specjalnie przygotowanym łowisku w naszym gospodarstwie. Do Waszej dyspozycji oddanych jest 15 stanowisk wędkarskich na 2,5 hektarowym stawie.

WięcejAtrakcje

Na gości odwiedzających Gospodarstwo Rybackie Stawy, czeka wiele atrakcji, zarówno na miejscu jaki i w najbliższej okolicy...

Więcej

Witaj!

Czarujący pejzaż, bogactwo ryb, grzybów i mnóstwo atrakcji dla całej rodziny - odwiedź Gospodarstwo Rybackie Stawy i poczuj niezwykły klimat tego miejsca!

Gospodarstwo Rybackie we wsi Stawy

Niedalekie sąsiedztwo rzeki Nidy i jej dopływu zwanego Malinówką oraz nieustannie bijące źródła, stworzyły idealne warunki do hodowli ryb. Wieś wzięła swoją nazwę od  licznych stawów hodowlanych, które pojawiły się tu już w XVI wieku. Obecnie gospodarstwo rybackie zajmuje się hodowlą karpia królewskiego,  sandacza, pstrąga, suma, amura, tołpygœ i szczupaków. Produkcja odbywa się od wylęgu poprzez narybek, kroczek aż do ryby handlowej. Ryby z naszego  gospodarstwa mają wyjątkowe walory smakowe, gdyż dokarmiane są tylko zbożem (kukurydzą, jęczmieniem, pszenicą i pszenżytem), dzięki czemu wyhodowana ryba jest rybą ekologiczną. Większość stawów oparta jest na wodzie opadowej i małych ciekach, pierwszej klasy czystości. Jakość produkowanych ryb gwarantuje ścisła współpraca z Wojewódzkim Inspektoratem Weterynaryjnym w Kielcach. Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszego gospodarstwa.